GTA 5 hatalarını çözmeye devam ediyoruz, GTA 5’i kendimiz kontrol edip başlıca hataları gözden geçirdik tabi ki yine PC kullanıcılarını zorlu yollar bekliyordu. 2 – 4 gün arası süren indirme süresinin yanı sıra Zlib Call gibi verilen hatalar oldukça Bilgisayar da GTA kullanıcılarının moralini bozmuş duruma getiriyor.

GTA 5 Zlib Call hatası nedir ?

GTA V , Zlib Call hatası genellikle GTA 5’i Social Club hesaplarından indirilenlerde görülen, inen dosyaların hatalı inmesi sonucu meydana gelen bir hata biçimidir.

Zlib Call Error Nasıl Düzeltilir ?

Zlib Call error’ün düzeltilebilmesi için tek çözüm yolu hatalı dosyaların tespit edilip tamamen silinmesi ve re-upload ile tekrardan geri yükleme yapılması ile çözülmektedir.

Error veren dosyaların boyutu tahmini olarak 300 Mb ile 5.5 GB arası değişiklik göstermektedir.

Neden Zlib Call Error Verir ?

Social Club’tan indirirken yaşanan sürekli server lost hataları ve x64r.rpf.part gibi dosyaları silerseniz bu sorun düzelir gibi çözüm yollarını kullanan , kullanıcılarda gözükür. Part dosyalarının amacı yüklenen rpf dosyasında nerede kalındığının öğrenilmesidir siz o dosyayı sildiğiniz zaman nerede kalındığı bilinmez ve boyuta göre üzerine yazılmaya devam eder bu da eksikliklere ve hatalara sebebiyet verir.

Ne Yapacağız ?

yapmamız gereken şey oldukça basittir, aşağıda verdiğim MD5 inceleme programı ile tüm rpf sonu ile biten ( kodlarını verdiğim ) eşleşme kontrolü yapmanız gerekmektedir. Yapılan eşleşme kontrollerinden sonra  verdiğimiz kodlar ile sizde gözüken KODLARI UYUŞMAYAN tüm RPF dosyalarını siliyoruz. Sildikten sonra tekrardan GTA 5’i açıyoruz ve çalıştırıyoruz. Silinen RPF’lerin yerine hatasızları inmeye başlayacaktır eğer indikten sonra tekrar bu hataları alırsanız tüm işlemlere tekrardan başlayıp tekrardan o son inen dosyalarda kontrol yapınız ve tekrardan yüklemeyi yapınız.

İndirme Linkleri

Dosya.TC
Dosya.TC